7 tipov pre šťastné manželstvo

Mať skvelé manželstvo a udržať si vzťah po celý život je snom väčšiny z nás. Bolo by ideálne, ak by každá dvojica priamo pri uzatváraní manželstva obdržala manuál k tomu, ako mať šťastné a harmonické manželstvo. Nič také však oddávajúci pri sobáši nerozdávajú a tak sa všetci musíme učiť budovať svoj vzťah živelne a za pochodu. Budeme rady, ak vám pri budovaní vášho vzťahu pomôže aj našich 7 nasledovných rád.

Husband photo created by wayhomestudio – www.freepik.com

Staňte sa najlepšími priateľmi

V harmonickom manželstve sa často stáva, že manželia/partneri sú aj najlepší priatelia. Mnohé výskumy manželstva ukázali, že vzťahy, kde sú si obaja z páru navzájom blízki, alebo dokonca najlepší priatelia, sú šťastnejšie ako tie, kde si musíte hľadať spriaznenú dušu mimo vzťahu. Je fajn mať kamarátku na kávu, do divadla alebo na turistiku, no je skvelé, ak sa všetky tieto parametre stretnú a odrazia aj v osobnosti vášho partnera. TIP: na kávu s kámoškou pokojne chodievajte, no ak sa budete môcť svojmu partnerovi s čímkoľvek zdôveriť, bude vám v manželstve ľahšie.

Buďte tu preňho

Jedna vec, ktorú všetci milujeme, je mať niekoho, kto nás vypočuje, keď nás niečo trápi. My, ženy sa veľmi často potrebujeme len vyrozprávať, nehľadáme riešenie problému. Potrebujeme len, aby nás niekto vypočul, chceme zdieľať svoje pocity. Tu pri mužoch však narážame na problém, lebo oni sú zvyknutí ihneď pohotovo zareagovať a ponúknuť nám riešenie. Ak svojmu partnerovi poviete, že v tejto chvíli potrebujete len vypočuť, bude presne vedieť, aké sú vaše potreby a bude môcť podľa toho zareagovať.

Husband wife photo created by lookstudio – www.freepik.com

Začnite od seba

Každodenný manželský život nevyžaduje pričasté okázalé gestá. Oukej, ak vás váš drahý raz za čas pozve na večeru do michelinskej reštaurácie alebo na wellness pobyt, vychutnajte si to. No v bežnom živote ide skôr o každodenné, malé gestá. Začnite od seba a ponúknite svojmu partnerovi ráno šálku kávy do postele ešte skôr, ako vstane a pôjde si ju urobiť sám, uvarte mu občas jeho obľúbené jedlo alebo kúpte sladkosť, ktorú má rád. Verte nám, on si to určite všimne a je možné, že vás len tak prekvapí kyticou kvetov, aj keby mali byť natrhané na lúke 🙂

7 tipov, ako sa opäť zamilovať do svojho partnera

Napíšte mu zamilovaný list

„Ale veď to je staromódne!“ pomyslíte si zrejme. Nuž, zamilované listy sú síce poriadne retro, neexistuje však človek na tejto planéte, ktorého by nepotešili.

„Každý rok, na Valentína, mi môj manžel napíše krátky zamilovaný odkaz a ukryje ho na mieste o ktorom vie, že ho tam určite nájdem,“ usmeje sa Nikola. „Raz som ho našla v chladničke, inokedy v šálke na kávu a naposledy vo svojej kúpeľňovej skrinke, pričom mi rúžom na zrkadlo napísal odkaz: SI NÁDHERNÁ. No povedzte, dá sa mu odolať?“ tajnostkársky sa usmieva mladá žena.

Nie je našou úlohou mať očakávania, že podobný čin napadne aj tomu nášmu hrdinovi. Pokojne však začnime od seba, nechajme mu v ktorýkoľvek bežný deň niekde nenápadne schovaný odkaz čo i len s jednou vetou vyjadrujúcou našu lásku. Garantujeme vám, že to váš drahý určite ocení 🙂

Nemám aktuálne partnera, ale chcem dieťa. Čo s tým?

Starajte sa o seba

Spomeňte si na svoju vizáž nevesty počas vášho svadobného dňa. Ráno ste si dali upraviť vlasy kaderníčke a potom vám vizažistka urobila krásny slávnostný mejkap. Mrknite na seba a úprimne si odpovedzte: ako vyzerám dnes? Máte na sebe ľahké, no vkusné domáce šaty alebo roztrhané tepláky a vyťahané tričko? Upravili ste si ráno vlasy a naniesli čo i len minimalistický mejkap, alebo na to kašlete a chodíte po byte neumytá a strapatá? Verte nám, starať sa o seba je nielen prejav úcty k vášmu manželovi, ale v prvom rade sama k sebe. Skúste si nabudúce, aj v prípade, že ste doma s deťmi na materskej, alebo máte homeoffice, ráno obliecť peknú spodnú bielizeň, naneste si aspoň maskaru a lesk na pery a oblečte si niečo pekné a vkusné, no v čom sa zároveň budete doma cítiť pohodlne a dobre. A potom si všímajte pohľad svojho manžela. V prvom rade sa však vy zadívajte na seba do zrkadla. Koho tam vidíte? A ako sa v tejto chvíli cítite?

Husband photo created by cookie_studio – www.freepik.com

Poďakujte mu

Za to, čo každý deň robí pre vás, pre vaše deti, vašu spoločnú domácnosť, nech je to čo i len drobnosť: oprava kvapkajúceho kohútika, vyloženie umývačky alebo ak vezme deti na hodinku-dve von a vám povie, aby ste si zatiaľ dopriali čas pre seba, poďakujte sa mu.

Začínajte a končite deň bozkom

Možno premýšľate, či je to naozaj až také dôležité. Nuž, áno aj nie. Bozk sa môže javiť ako obyčjaný, triviálny čin, pravdou však je, že bozkávanie je intímny akt dvoch ľudí, ktorí patria k sebe. Avšak veľa párov si nevymieňa bozk dosť často, najmä potom, čo sú už nejaký čas zosobášení. Verte nám, bozk je nielen vstupná brána k milovaniu, ale je to tiež veľmi dôležitý, každodenný detail medzi manželmi, ktorým môžu ako začínať, tak aj končiť deň.

A najmä, nezabudnite sa spolu veľa smiať a vedieť si spraviť srandu aj sami zo seba .-)

Čo by ste k nášmu zoznamu pridali vy?

Zdroj obrázkov: Freepik

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné články