Ženy, spojte sily!

Chýba vám správne nakopnutie, motivácia a cieľ? Tento rok môžete zažiť leto plné športových výziev.

O priaznivých účinkoch športu na naše telo aj myseľ asi netreba nikoho presviedčať. Na druhej strane, napriek úprimnému záujmu venovať sa športu viac a pravidelne, môže byť niekedy ťažké nájsť v sebe potrebné odhodlanie a pevnú vôľu. Pri množstve povinností v práci aj doma, ženám niekedy doslova neostáva energia. V takých momentoch však stačí jediné, nájsť správnu motiváciu.

Prijmite výzvu

Môže to znieť čudne, ale jednou z techník, ktorá sa uvádza ako efektívna pri plnení akýchkoľvek cieľov je dať verejný prísľub, alebo inak povedané, prijať výzvu. Čo si budeme hovoriť. V každej z nás drieme väčšie či menšie ego a každá z nás chce dokázať sebe a aj okoliu, že naše slová majú váhu. Povedať nahlas, že máte v pláne to alebo ono, je záväzok! Od momentu, keby ho vyslovíte, sa budete podvedome tešiť na svoje triumfálne víťazstvo a určite urobíte viac, ako keby ste si tento cieľ len zašomrali sami pre seba pri vešaní bielizne.

Vytvorte tím

Ďalším faktorom, ktorý udrží potrebnú hladinu motivácie, je komunita okolo vás. Spojiť sily s niekým, kto má rovnaké ambície, je presne to, čo vám nedovolí zísť z cesty ani v čase krízy. Kolektívne športovanie dokázateľne zvyšuje výkon, motiváciu a vo finále aj konečné výsledky. Prijmite spoločnú výzvu, stanovte si spoločný cieľ a choďte za ním. Môžete si byť isté, že aj v čase, keby sa vám naozaj nebude chcieť nič robiť, nátlaku premotivovanej kamošky v teniskách, neodoláte.

Nerobte to zadarmo

Iste, dobrý pocit zo seba samej a lepšie zdravie, sú skvelé benefity, ktoré vám športovanie prinesie. No mať pred sebou aj vidinu reálnej výhry nad iným tímom a reálnej ceny, ktorú si môžete chytiť do ruky, vystaviť na poličku, alebo odfotiť na Instagram, je tiež slastný pocit. Zapojte sa do najväčšej športovej výzvy tohto leta – do Zberu medailí. Hoci dnes by ste športových výziev našli viac, Zber medailí ako jediný spája beh, cyklistiku aj turistiku na celom Slovensku. Ako jediný vám ponúka možnosť vytvoriť svoj vlastný tím a zapojiť sa do súťaže nielen o medaily a sprievodné ceny, ale aj o hlavnú cenu pre najlepší ženský tím bežkýň. Toto nie je len taká hocijaká výzva. Prijať ju a splniť bude znamenať, že musíte prekonať samú seba. Dajte dokopy tím, využite zvýhodnené tímové štartovné a prijmite najväčšiu športovú výzvu tohto leta. Ste predsa akčné ženy, no nie? Viac informácií nájdete na www.zbermedaili.sk .

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články