Ambasádorka konferencie Pre zdravie ženy, Baška Oparty: O obyčajných chvíľach, ktoré robia život neobyčajným

Baška Oparty je akčná influencerka a 23-ročná mama dvoch detí. Mať deti v tak mladom veku bolo pre ňu a jej manžela jasnou voľbou. Dnes si užíva svoju druhú materskú dovolenku v rodnej dedinke zasadenej do malebnej oravskej prírody a vraví, že pri dvoch deťoch sa jej materstvo rozhodne nekončí. Ako jedna z ambasádoriek konferencie Pre zdravie ženy nám v rozhovore prezradila:

  • Ako sa zoznámila s manželom.
  • Či má popri deťoch čas aj na seba.
  • O čom sníva.
  • Čo je jej najväčšou životnou výzvou.

Baška, prezdraďte nám niečo o sebe a o svojej rodine.

Som mladá mama, ktorá si materstvo veľmi užíva. Milujem prírodu, zábavných ľudí a sladkosti. Sme úplne obyčajná rodinka so svojimi radosťami i občasnými starosťami.

Kde ste sa s manželom zoznámili?

Naši rodičia boli a sú kamaráti, chodili sme na spoločné dovolenky a výlety. Kedysi sme sa smiali, že by bola sranda, keby sme napokon skončili spolu. No je to veru sranda. 🙂

Konferencia Pre zdravie ženy v Bratislave 2021 – ONLINE PRENOS (LIVE STREAM)

 Vždy ste obaja túžili mať deti v tak mladom veku?

Ja áno. Manžel sa nad tým nezamýšľal. Prišlo to tak akosi samo. Vzali sme sa mladí a automaticky sme túžili mať hneď aj deti.

 Aké ste mali tehotenstvá a pôrody?

Vďaka Bohu, veľmi dobré a bezproblémové. Nebyť obrovského bruška, ani neviem, že som tehotná. Pôrody boli síce oba dlhé, ale predstavovala som si to oveľa horšie.

10 vecí, ktorých by sme sa mali v lete vyvarovať

Ako vyzerá váš bežný deň?

Záleží od ročného obdobia. V zimných mesiacoch je to často stereotyp. V letných je to viac dynamické. Prvá vstáva Noemi, svojím štebotom zobudí najskôr mňa, potom Kubka, manžel už je v práci alebo pije kávu v kuchyni. Počas dňa som s deťmi sama. Varíme, veľa sa hráme, čítame, tancujeme, spievame. Chodíme von. Na dvor, do lesa, na prechádzky. Popoludní prídu všetci domov (je nás doma 7), tak trávime spoločný čas na terase alebo v záhrade.

Stíhate mať popri tom všetkom čas aj pre seba?

Stíham. I keď niekedy len 10 minút, ale aj to sa počíta. 🙂

 Pri akej činnosti si najlepšie oddýchnete?

Na prechádzke s foťákom v ruke.

Akú knihu práve čítate?

Už od marca mám rozčítanú Vojna nemá ženskú tvár. Neviem sa k nej akosi dopracovať, v lete sme stále vonku a na čítanie nie je toľko času. Odkladám si ju teda na dlhé zimné večery.

Ako zatiaľ plynie vaše leto? Stihli ste už ísť na dovolenku, alebo vás to ešte len čaká? Kam sa chystáte?

Tohtoročné leto je veľmi dynamické, nakoľko sme začali so stavbou nášho domu. Dni mi plynú neskutočne rýchlo. Na dovolenku odchádzame práve teraz, keď dopisujem tieto riadky. Ideme na Liptov a do Tatier.

Aký životný štýl, podľa vás, má žena, ktorej záleží na svojom zdraví?

Myslím si, že nič nepreháňa. Stravuje sa vyvážene, ale nemá výčitky, keď si dá nejakú maškrtu. Má pozitívny vzťah k športu, dopraje si oddych, snaží sa nežiť uponáhľane. Chodí na preventívne prehliadky. Dopraje oddych nielen telu, ale i duši.

Čo vy osobne robíte pre to, aby ste bola zdravá a v dobrej kondícií?

Veľa sa hýbem. Naozaj som takmer celý deň v pohybe. Paradoxne, čím viac som aktívna, tým menej som unavená. Snažím sa jesť zdravo, ale nie vždy mi to ide.

O čom snívate do budúcna, Baška?

Snívam o (s)pokojnom živote v našom dome. O obyčajných chvíľach, ktoré robia život neobyčajným.

Čoho by ste chceli mať vo svojom živote viac, čoho menej a čo by ste si chceli zachovať tak, ako to je?

Chcela by som mať viac odvahy, menej výbuchov hnevu a ostatné, čo sa týka zdravia, rodiny, priateľov či finančných prostriedkov by som bola rada, keby zostalo tak, ako to je teraz.

Čo je vašou najväčšou životnou výzvou?

Neriešiť problémy v hneve. Ja totižto veľmi rýchlo vzplaniem a často poviem niečo, čo ma v momente veľmi mrzí. S týmto sa snažím pracovať.

 Máte nejaké životné motto alebo citát, ktorým sa riadite?

Zhoď svoju starosť na Pána a on sa postará. ❤️

Foto archív: Barbora Oparty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články