5 tajných trikov o kráse, ktoré ma naučila mama

Zrejme si to neuvedomujeme, no najviac vecí v živote sa učíme pozorovaním. Prvý kontakt nás, žien, so svetom krásy prichádza cez naše matky. Medzi naše najsilnejšie spomienky možno patrí chvíľa, kedy sme mamu so zatajeným dychom pozorovali chystať sa na ples či večierok, kam ju napokon odviedol jej princ, náš milovaný ocko. Najskôr si sústredene nanášala mejkap, potom si upravovala vlasy, napokon si obliekla elegantné šaty, nasadila trblietavé náušnice, obula štýlové lodičky a svoj vzhľad spečatila kvapkou obľúbeného parfumu. To, ako sa pomocou vlastných rúk a malých zázračných dózičiek a fľaštičiek z minúty na minútu menila na princeznú, v sebe ukrýva tajomstvo, ktoré sa v rodinách dedí z generácie na generáciu. A tak tomu bolo aj v mojej rodine. Najdôležitejšie triky zo sveta krásy žien mi prezradila moja mama.

Čistá pleť je najdôležitejšia. „Čokoľvek sa bude v tvojom živote diať, nikdy nechoď spať neodlíčená,“ vravela mama. Pleť sa najviac regeneruje, keď spíme. Počas celého dňa sa na našej tvári zachytáva prach a iné nečistoty z vonkajšieho prostredia. Na pleti máme od rána nanesený krém s ochranným faktorom a na ňom mejkap. Práve preto je nesmierne dôležité pleť si večer pred spaním dôkladne vyčistiť. Ideálne je čistenie v dvoch krokoch, kedy v prvom kroku použijeme mastnejší odličovací prípravok. Nanesieme ho na pleť a krúživými pohybmi chvíľu masírujeme. Následne, keď sa nečistoty uvoľnia, zotrieme tvár uteráčikom namočeným v teplej vode. V druhom kroku tvár dočistíme gélovým, penovým či krémovým čistiacim prípravkom. Tvár je tak dokonale čistá a pripravená na ďalšiu starostlivosť.

Hydratácia je kľúčová. „Nájdi si svoj pleťový krém a zostaň mu verná.“ Tak znela ďalšia rada od mojej mamy, ktorá po celý život používala mandľový pleťový krém rovnako ako aj starká, jej mama. Priznám sa, s týmto mám trochu problém, keďže pleťové krémy rada striedam. Predsa len, kozmetický svet je plný všakovakých lákadiel a ja som rozhodne žena, ktorá rada experimentuje. Napokon som sa však rozhodla, že aj túto radu počúvnem a zverila som svoju pleť do rúk kozmetickej značke Hyaluron. Ich 24 hodinový hydratačný krém obsahuje trojitú kombináciu kyseliny hyalurnovej, formulu obohatenú o vzácne oleje a magnóliový extrakt, čo je dokonalá receptúra nielen pre hydratáciu, ale aj výživu, sviežosť a mladistvý vzhľad pokožky.

Všetko stav na jednu kartu – červený rúž. „Vo chvíľach kedy nestíhaš alebo si z nejakého dôvodu nechceš na tvár nanášať kompletný mejkap, maj vždy po ruke červený rúž.“ Mimochodom, práve červený rúž ako centrálny aspekt líčenia, je aj tajomstvom francúzskych žien. Dlho som mala pocit, že mi červený rúž nepristane, no chcelo to len návštevu toho správneho salónu, šikovnú kozmetičku a dnes mám už aj ja svoj odtieň, ktorý ku mne neodmysliteľne patrí. K červeným perám stačí pár ťahov maskarou, korektor a môžem sebavedome vykročiť do víru mesta.

Vyber si svoj ikonický parfum. „A nevzdaj sa ho!“ Je v poriadku byť z času na čas neverná  aj s iným parfumom, no každá žena by mala mať jeden, ku ktorému sa bude neustále vracať a ktorý ju bude charakterizovať. Podľa vášho ikonického parfumu bude každý vedieť, že ste niekde na blízku. Vedeli ste o tom, že vône v nás vedia dokonale oživiť spomienky?  Zažili ste už niekedy, že ste zacítili na ulici parfum a ten sa vám spojil s určitou osobou alebo miestom z vašej minulosti?

Staraj sa o svoje zdravie. „Nepodceňuj zdravé a pravidelné stravovanie, oddych, kvalitný spánok ani preventívne prehliadky. Dopĺňaj pravidelne zdroje svojej životnej energie a nedovoľ, aby ti ktokoľvek vzal tvoje šťastie.“ Rady mojej mamy mi znejú v ušiach dodnes a sprevádzajú ma na každom kroku. Celý život ma tiež učila, aby som nikdy o sebe nehovorila ani nepremýšľala v negatívnej rovine, milovala seba, ľudí vo svojom života a nikdy nezabudla na to, že život je dar.

Aký odkaz votkala do vášho srdca vaša mama?

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné články