Zuzana Ondrisová: Ak si zlozvyky uvedomujeme, môžeme ich z nášho života postupne eliminovať

Zuzka Ondrisová je lektorkou a školiteľkou tvárovej jogy. Jej cieľom je, aby sa tvárová joga stala prirodzenou súčasťou starostlivosti o tvár každej ženy. Zuzku môžete najbližšie stretnúť na konferencii Pre zdravie ženy v Bratislave, ale predtým sme jej položili pár otázok. Viete napríklad, aké zlozvyky robíme počas dňa s našou tvárou? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

1. Aký vplyv má tvárová joga na naše zdravie? Na ktoré oblasti zdravia pôsobí?

Tvárovej joge sa venujem už takmer desať rokov. Po mnohých skúsenostiach mojich klientok a aj tých vlastných môžem povedať, že tvárová joga pôsobí vo veľkej miere na naše psychické zdravie a samozrejme ovplyvňuje aj zdravie nášho pohybového aparátu, kože a svalov na tvári, dekolte a krku.

Zuzka Ondrisová_tvárová joga2. Joga je pre mnohých obľúbeným druhom športu, či spôsobom, ako spomaliť. Aké benefity vnímate vy čo sa týka tvárovej jogy?

Ja tie benefity zvyknem rozdeľovať do takých 4 skupín. To, čo nás na tvárovej joge zvykne prilákať ako prvé je estetika. Chceme vyzerať mladšie. Avšak tvárová joga má priaznivé účinky na naše zdravie, psychiku a v neposlednom rade šetrí naše financie za invazívne zákroky.

3. Dokáže pomôcť tvárová joga aj v prípade dôsledkov iných ochorení (napr. mozgová príhoda), ktoré sa prejavujú zmenou mimiky a podobne. Alebo je tvárová joga skôr estetická záležitosť?

Nie, nie je to len estetická záležitosť. Aj v mojej praxi som pracovala s klientami, ktorí mali napríklad Bellovu obrnu, zápal trojklanného nervu, či boli po mozgovej príhode. Tu je veľmi dôležitá spolupráca s lekárom alebo rehabilitačnou sestrou. Veľmi sa teším, že už aj niektorí lekári pri rôznych ochoreniach tvárovú jogu odporúčajú.

Chcem sa prihlásiť na konferenciu Pre zdravie ženy ZDARMA

4. Akým zlozvykom a chybám, ktoré s našou tvárou robíme počas dňa, by sme sa mali podľa vás vyhnúť?

Tých zlozvykov je počas dňa niekoľko, ale dá sa pracovať na ich odstránení. V prvom rade sa veľmi často hrbíme pri sedení aj chodení. Neustálym pozeraním do mobilu taktiež preťažujeme určité svalové partie a vytvárame si aj estetický problém. Ak telefonujeme, nemali by sme držať telefón hlavou a ramenom. Práca za počítačom často prináša sústredenosť a my sa podvedome mračíme, vytvárame si vrásky medzi obočím. Ak si však tieto zlozvyky uvedomujeme, môžeme ich z nášho života postupne eliminovať.

 

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné články