Epilácia vs. depilácia: ako na trvalé odstránenie chĺpkov

Tiež ste už unavené z neustáleho používania jednorazových žiletiek? Môžeme sa s nimi trápiť každý druhý deň a neposlušné chĺpky aj tak stále rastú ďalej, neraz aj nepekne zarastajú alebo sa zapália. Nehovoriac o drobných rankách, ktoré kde-tu zanechá neopatrný pohyb čepele.

Horúci vosk či cukrová pasta zasa zanechávajú veľa neporiadku a depilačné krémy zvyčajne nezabezpečia 100% odstránenie chĺpkov. Dajte klasickému holeniu raz a navždy zbohom a investujte do epilátora, ktorý vám zaručí jemnú a hladkú pokožku po dobu niekoľkých týždňov!

Jedným zo spôsobov odstránenia chĺpkov na dlhší čas, v niektorých prípadoch dokonca navždy, je epilácia. Epilátor odstraňuje celý chĺpok aj s koreňom, vďaka čomu zabezpečí hladkú pokožku až po dobu niekoľkých týždňov. Čím dlhšie budete epilátor používať, tým viac sa korienky chĺpkov oslabia, čo môže viesť až k úplnému zastaveniu ich rastu. To znie skvelo, nie?

V dnešnej dobe existuje veľa druhov epilátorov a tak si môžete vybrať taký, ktorý presne sadne vašim požiadavkám. Vyberte si vhodný epilátor a získajte krásne hladkú pokožku. Vyskúšajte klasický epilátor na telo alebo epilátor na tvár s peelingovou kefou, ktorý môžete použiť aj na odstránenie odumretých buniek z vašej tváre. Rozdiel medzi nimi je najmä v usporiadaní pinzetiek, ale aj v počte nástavcov.

Prečítajte si aj: Ako sa dostať do duševnej pohody?

Foto: Pexels.com

Niektoré modely prinášajú aj osvetlenie pokožky, aby vám neunikol žiaden chĺpok. Niektorým zase nechýba ani sonická pulzná vibrácia, ktorá sa stará o peeling pokožky. Špeciálnu kategóriu tvoria epilátory na tvár, ktoré vám okrem epilácie doprajú aj príjemnú masáž a jemný peeling.

IPL – kráľ medzi všetkými epilátormi

Viete, čo je tzv. IPL epilátor? Patria k najúčinnejším nástrojom na trvalé odstránenie chĺpkov, ktoré si môžete dopriať v pohodlí vášho domova. Využívajú inovatívnu technológiu na báze svetla zvanú IPL (Intense Pulsed Light), ktorá preruší cyklus opätovného rastu chĺpkov. Jemné impulzy svetla po niekoľkých ošetreniach znemožnia korienkom chĺpkov stať sa znovu aktívnymi. Celý proces je úplne bezbolestný a vhodný pre všetky typy pokožky.

Ako vybrať epilátor IPL?

Pred samotnou kúpou IPL epilátora by ste mali zvážiť niekoľko kritérií a zamerať sa na tieto základné parametre:

  • Nástavce: na každú časť tela sa hodia iné nástavce. Preto si premyslite, na čo všetko chcete IPL epilátor využívať. Stačí vám základný nástavec na nohy alebo chcete aj nástavec na citlivejšie oblasti či tvár? Vyskladajte si balenie presne podľa vašich požiadaviek.
  • Nastavenie intenzity pulzného svetla: intenzitu svetla si môžete ľubovoľne nastavovať podľa citlivosti vašej pokožky. Nemusia sa teda obávať ani dámy s vysoko citlivou kožou, IPL dokáže vyhovieť každej vašej potrebe.
  • Počet zábleskov: od počtu zábleskov sa bude odvíjať aj celková životnosť prístroja. Pre predstavu, cca 400 000 zábleskov zaistí životnosť až na 22 rokov používania. Tomu teda hovoríme skutočne dlhodobá investícia.

Ako správne používať IPL epilátor?

Použitie epilátora IPL je veľmi jednoduché a zvládne ho úplne každý. Pred fotoepiláciou si najprv ohoľte chĺpky a potom postupujte podľa návodu. Epilácia sa zvyčajne vykonáva raz za dva týždne, neskôr sa interval medzi jednotlivými ošetreniami zväčšuje. Postupný úbytok chĺpkov uvidíte zvyčajne už po 2-3 použitiach. Napriek tomu, že sa vám celý proces môže zdať zdĺhavý a prácny, výsledky budú stáť za to a ušetria vám hodiny strávené opakovaným klasickým holením.

Pre koho sú IPL epilátory vhodné?

Väčšina IPL epilátorov je vhodná pre tmavé chĺpky od čiernej, cez hnedú až po tmavo blond, a pre bledú až stredne hnedú pokožku. Veľmi kvalitný je napríklad IPL epilátor Philips Lumea Prestige, ktorý je určený pre telo, tvár, oblasť bikín aj podpazušia. Už po 12 ošetreniach si môžete užívať dokonale hladkú pokožku bez chĺpkov až po dobu 6 mesiacov.

Ak v špecifikáciách produktu zistíte, že pre vás fotoepilácie nie je vhodná (napríklad ak máte chĺpky príliš bledé), odporúčame zaobstarať si klasický epilátor s pinzetami.

Napriek tomu, že IPL epilátory možno zaradiť do vyššej cenovej kategórie, ide o dlhoročnú investíciu, ktorá vas zbaví jednej z najotravnejších ženských povinností. A to predsa stojí za to, no nie?

Ak vás článok o epilátoroch a IPL epilátoroch zaujal, môžete si ich širokú ponuku pozrieť na stránke Notino.sk.

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články