Ambasádorka a spíkerka konferencie Pre zdravie ženy, Vierka Ayisi: Naučme sa byť v prítomnom okamihu

Dcéra známeho tanečníka a inštruktora jogy Fredyho Ayisiho, bývalá tanečnica a dnes rovnako certifikovaná inštruktorka jogy, meditácie a zvukoterapie, zakladateľka Inspirit Agency Vierka Ayisi, nám ako spíkerka a ambasádorka konferencie Pre zdravie ženy, v rozhovore prezradila:

  • ako sa jej páčilo na konferencii Pre zdravie ženy;
  • svoj tajný recept na odbúravanie stresu;
  • čo je to synchronizačná meditácia;
  • ako vyzerá jej jedálniček.

Vierka, ako sa vám páčilo prednášať na konferencii Pre zdravie ženy? Akú atmosféru ste tam vnímali?

Naozaj tam bola veľmi príjemná atmosféra. Veľmi sa mi páčil celý koncept a program dňa a bolo mi cťou sa zúčastniť.

Konferencia Pre zdravie ženy v Bratislave 2021 – ZÁZNAM

 V svojej prednáške ste sa dotkli témy stresu, ktorý nás v dnešnej dobe denne sprevádza, a naznačili ste, že existuje spôsob, ako s ním pracovať. Aký je ten tajný recept?

Najdôležitejšie je snažiť sa postupne vedomým vnímaním svojho vnútra a celkovo svojho každodenného života úprimne eliminovať veci, ľudí, miesta a situácie, ktoré nám stres spôsobujú. Správne techniky zmeny myslenia nám pomôžu upustiť od neustáleho premietania si stresujúcich situácii plných strachu z minulosti a taktiež nám pomôžu ovládať strachovanie sa o budúcnosť. Naučíme sa byť v prítomnom okamihu a viac vedomí. Zmena myslenia a vnútorného rozpoloženie nám taktiež pomôže pozerať sa inak na situácie, ktorým sa nemôžeme len tak vyhýbať a naučíme sa reagovať iným spôsobom ako doposiaľ a teda spúšťače, ktoré nám iniciovali napríklad stres, už dokážeme lepšie regulovať.

Sú každodenné meditácie cestou k spokojnejšiemu životu a k nášmu vyrovnanejšiemu ja?

Určite súhlasím. Aspoň niekoľko minút zahĺbenia sa do seba denne dokáže urobiť zázraky. Či už pracujeme sami so sebou alebo máme v meditáciach vedenie.

Ako by taká synchronizačná meditácia mala prebiehať, ak ju chceme praktizovať doma?

Koncept synchronizačnej vedenej meditácie som vytvorila v spojení špecifickej techniky prepájania pozitívneho myslenia a cítenia s vizualizáciou, najideálnejšie v meditačnom stave vedomia theta, teda medzi bdelosťou a spánkom. Do tohto bodu sa dostávame na úvod meditácie relaxáciou tela a pomalým dychom.

Alebo môžeme prísť k vám na workshop. Kde všade vás nájdeme?

Samozrejme, ste kedykoľvek vítané :). Mám pravidelné verejné hodiny jogy, meditácie a zvukoterapie v Bratislave. Taktiež súkromné terapie. Organizujem víkendové pobyty na Slovensku a krásne jednodňové podujatie počas víkendov. Aj teraz v mesiacoch november a december plánujeme stretnutie s príjemnými aktivitami, hosťami a skvelým programom. No a v poslednej dobe som vytvorila aj online verzie rôznych vedených meditácii, synchronizačných meditácii, jogy,  ktoré môžte nájsť na mojej webovej stránke. A pevne verím, že už od budúceho roka sa opäť vrátim aj k organizácii krásnych exotických pobytov v zahraničí.

Čo vás v živote nabíja pozitívnou energiou?

Príroda. Najmä tropická príroda, zeleň, kvety, more, morský vzduch. A samozrejme, keď som obklopená správnymi, prajnými a dobrými ľuďmi.

Na konferencii sme sa dotkli aj témy zdravého stravovania. Ako vyzerá váš každodenný jedálniček?

U mňa to tak prirodzene vždy závisí od ročného obdobia. Momentálne mi veľmi chutia teplé polievky, prívarky, hutnejšie jedlá a sezónne ovocie a zelenina. Som vegetariánka od narodenia a mám alergie na niektoré potraviny, takže sa stravujem zdravo.

Ambasádorka konferencie Pre zdravie ženy, Mgr. Viera Parkániová, STADA Pharma: Mojim poslaním je pomáhať druhým

Ako by o seba mala dnešná žena starať, ak chce dlhodobo zostať zdravá?

Určite sa obklopovať správnymi ľuďmi. Nestrácať prepojenie sama so sebou, nezabúdať si plniť svoje priania a sny a dbať na svoje zdravie a šťastie fyzicky, emocionálne, mentálne aj duševne.

Chceli by ste odkázať niečo špeciálne našim sledovateľkám?

Nech ich sprevádza zdravie, láska, múdrosť, poznanie a vnútorny mier 🙂

Aj vy ste boli na našej konferencii? Napíšte nám, ako sa vám páčilo .-)

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články