Kancelárske stoličky na dlhodobé sedenie pre udržanie zdravia a pohodlia nielen v práci

Sedíme doma, v aute, v škole. Naše voľnočasové aktivity sú tiež zväčša sedavé. V neposlednom rade existuje mnoho povolaní a pracovných pozícií, ktoré majú taktiež sedavý charakter. Tieto sú ale z hľadiska zdravia najnebezpečnejšie, nakoľko zaberajú najviac času v nie veľmi prirodzených polohách pre naše telo.

Kancelárska práca je teda najnáročnejšia pre našu chrbticu. Prirodzená je pre človeka vzpriamená poloha a pohyb. Nutnosť uživiť sa nás núti sedieť niekoľko hodín za stolom a pracovať, no rovnako dôležité je aj pracovať na udržaní vlastného zdravia. Dôležitým aspektom v tomto smere je uvedomiť si, ako sedíme. Ľudské telo totižto nebolo vyvinuté tak, aby zvládlo dlhé hodiny v tejto polohe. Preto vznikajú hlavne pri kancelárskych prácach nepríjemné zdravotné problémy spojené s bolestivými stavmi.

Prečo zvládnu aj dlhodobé sedenie?

Správnu techniku podporujú kancelárske stoličky na dlhodobé sedenie. Poskytujú oporu a prirodzené zakrivenie chrbtice, čím minimalizujú zaťaženie chrbta a krku. Takýto tlak má za následok mnoho zdravotných problémov. Nie je to len o podráždení a momentálnej nesústredenosti. Vysunutá platnička a stlačené nervy spôsobujú vysoký krvný tlak, hučanie v ušiach, bolesti zubov ci ťažkosti s dýchaním alebo oslabený imunitný systém. Zdravotnú stoličku nie je prospešné len vlastniť, ale ju aj dobre nastaviť pre zabezpečenie optimálnej ergonómie.

Ako nastaviť kancelársku stoličku?

Výška sedadla sa uvádza zhruba medzi 42 až 52 cm, teda uhol medzi hornou a dolnou časťou nohy musí byť aspoň 90° a chodidlá musia byť úplne na podlahe. Rovnaký uhol musia zvierať horné a dolné časti ramien, preto aj podrúčky musia byť nastavené tak, aby sa ruky opierali o stôl v tomto uhle. Medzi sedadlom a ohybom kolien treba taktiež dodržiavať aspoň 2 až 5 cm.

Každý sme iný, a preto, čím viac možností nastavenia rôznych partií stoličky, tým lepšie. Pomôcť si môžeme ešte prispôsobením opierky hlavy, operadla chrbta a bedier. Nech je všetko dokonalé.

Stolička Liftor Active sa prispôsobí každej polohe sedenia

Bežné kancelárske stoličky možno lákajú svojou nízkou cenou. Mali by byť však len prechodnou stanicou na ceste k dosiahnutiu maximálneho komfortu a dokonalej ergonómie počas dlhých hodín strávených v práci. Dobrou investíciou do svojho zdravia je ergonomická stolička Liftor Active. Vyniká pohyblivou chrbtovou opierkou s nezávislým upevnením oboch jej častí, keďže opierka je dvojdielna. Prispôsobuje sa každej polohe pri sedení. Okrem už spomínaných predností, ktoré má stolička spĺňať, sú veľkým plusom aj materiály a farby, a teda celkový dizajn. Čalúnenie z pravej kože, priedušný sieťovaný poťah či kombinácia textilu a sieťoviny upúta oko každého, a to hneď na prvý pohľad. Dôležité je podotknúť, že tieto stoličky nie sú len favoritom spokojných ľudí, ale sú vysoko odporúčané aj fyzioterapeutmi.

 

Zdroj foto: vlastné / Liftor.sk

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné články