Čo nesmie chýbať vo vašej spálni, aby vám dopriala kvalitný spánok?

Veľakrát si to možno ani neuvedomujeme, no spálňa je miestnosťou, v ktorej trávime veľkú časť našich životov. A práve preto by mala byť zariadená tak, aby sme sa v nej cítili príjemne a komfortne. Asi nie je žiadnym prekvapením, že práve atmosféra v nej dokáže výrazne ovplyvniť kvalitu spánku. Pokiaľ sa vám často stáva, že večer neviete zaspať a počas noci sa pomerne často budíte, skúste sa zamerať na nasledovné úpravy.

Základom je kvalitná posteľ

Pokiaľ vaša posteľ pri každom pohybe vŕzga, kýve sa zo strany na stranu a v matraci už máte rokmi vyležané miesto, nemôžete sa čudovať, že váš spánok nie je práve najkvalitnejší. Pri zariaďovaní novej spálne či rekonštrukcii tej starej treba začať práve od postele.

Manželská posteľ s praktickými benefitmi

Pri výbere manželskej postele myslite aj na praktické aspekty. Predsa len, v spálni zaberie veľa miesta. A preto je škoda, keď priestor pod ňou ostane nevyužitý. V tomto smere stoja za pozornosť postele s úložným priestorom. Do zásuviek či priehradiek v posteli hravo zmestíte oblečenie, náhradné obliečky alebo aj množstvo ďalších vecí. Tým pádom nemusíte mať vystavených toľko rôznych skríň a razom zo spálne spravíte vzdušnejšiu miestnosť.

Náš tip: Ak hľadáte inšpirácie, ako môžu vyzerať manželské postele s úložným priestorom, odporúčame vám navštíviť vyhľadávač Biano, na ktorom nájdete ponuku nábytku z mnohých overených a spoľahlivých e-shopov. Čaká vás obrovský výber produktov za tie najlepšie ceny na trhu. Vďaka praktickým filtrom je hľadanie ideálnej postele rýchle a jednoduché. Navyše, vyskúšať môžete aj moderné vyhľadávanie produktov podľa fotografie.

Myslite na tienenie

Ľudský mozog dokáže najlepšie relaxovať v pokojnom a tmavom prostredí. Ak sa snažíte zaspať za svetla, môže vám to trvať dlho. Práve preto sa oplatí mať v spálni kvalitné závesy či žalúzie, ktoré v miestnosti vytvoria dokonalú tmu. Je už len na vás, akú formu tieniacej techniky uprednostníte. Praktickým riešením sú žalúzie, najmä tie vonkajšie, no pokiaľ chcete vašej spálni dodať väčšiu charizmu a spraviť ju útulnejšou, skvelou voľbou sú dlhé tmavé závesy.

Cíťte sa ako doma

Spálňa by nemala byť prísne sterilnou miestnosťou so svetlými stenami, bielym nábytkom a absenciou akýchkoľvek doplnkov. Väčšine ľudí viac vyhovuje útulné prostredie, v ktorom sú zakomponované rôzne osobné predmety a prírodné prvky. Na stenu si môžete dať obraz vašej rodiny či viacero menších fotiek. Pri voľbe nábytku zase pokojne uprednostnite priznané drevené motívy. Uvidíte, že sa v spálni razom budete cítiť lepšie!

Periny a vankúše

Aj samotná posteľná bielizeň zohráva dôležitú úlohu pri kvalitnom spánku. Možno ste si všimli, že keď máte čerstvo vypraté plachty a obliečky, razom sa vám spí akosi lepšie. Nezabúdajte ich preto pravidelne prezliekať. Pokojne si doprajte aj viacero vankúšov. Pokiaľ to prispeje k vášmu pohodliu, neváhajte! No čo je hlavné, preferujte kvalitné obliečky, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov. Čím menej syntetiky, tým príjemnejšie sa pravdepodobne budete cítiť.

Náladové osvetlenie

Do spálne sú skvelou voľbou stropné a stojace lampy, ktoré umožňujú plynulo meniť svietivosť. Večer pred spaním si viete navodiť romantickú atmosféru a váš mozog pripravíte na to, že onedlho pôjdete spať. Na druhej strane, keď si chcete čítať, jas žiarovky zvýšite a dokonale uvidíte na písmenká. Dobrým praktickým doplnkom je taktiež lampička na nočný stolík. V žiadnom prípade však v posteli nepozerajte do mobilného telefónu. Modré svetlá z elektroniky totiž prebúdzajú organizmus.

Zdroj obrázkov: Shutterstock, Biano.sk, Photographee

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články