MUDr. Renáta Lenártová, PhD.

klinická biochemička, zástupkyňa medicínskej riaditeľky pre východné Slovensko v spoločnosti Medirex

Vyštudovala Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach. Po ukončení vysokej školy, v roku 1998, nastúpila pracovať ako lekárka na oddelenie klinickej biochémie Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura (FNLP) v Košiciach. Počas svojej práce absolvovala dve atestačné skúšky v odbore klinická biochémia a v rovnakom odbore aj doktorandské štúdium. K čaru laboratórnej medicíny ju priviedol otec – chirurg, ktorý riadil vedecké laboratórium pri Chirurgickej klinike vo FNLP.

V rokoch 2010 – 2018 pôsobila ako zvolená námestníčka primátora mesta Košice.

V súčasnosti sa popri svojej manažérskej práci venuje problematike potravinových intolerancií. Zároveň poskytuje odborné konzultácie pre pacientov v samoplatcovskom režime. Je mamou dvoch dcér a spolu s rodinou aktívne športuje. Ako zanietená dobrovoľníčka podporuje enviromentálne aktivity a činnosti pre sociálne znevýhodnené skupiny.

9:30 - 9:50

21.5.2022 Prednášky Košice 2022

Ktorá potravina je pre vás liekom a ktorá jedom? Odhaľte potraviny, ktoré vám škodia.

Zvykne vás bolieť hlava? Možno sa zrazu cítite príšerne vyčerpaní, alebo vám nebodaj zle trávi? Rozhodne vám telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Natíska sa otázka, či za tým stojí alergia, intolerancia alebo niečo úplne iné. Počet ľudí s podobnými príznakmi narastá. Mnohé potraviny, ktoré spôsobujú intolerancie, sú do istej miery identické s tými, ktoré spôsobujú aj alergie. Ako však zistiť čo je príčinou zdravotných problémov? Moderná laboratórna diagnostika dnes už vie odhaliť potraviny, ktoré môžu byť pre vás jedom. Zverte sa do rúk skúsených odborníkov.

10:00 - 11:00

21.5.2022 EXPO zóna Košice 2022

Konzultácie - potravinové alergie, intolerancie

Možno sa zrazu cítite príšerne vyčerpaní, alebo vám nebodaj zle trávi? Rozhodne vám telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Poraďte sa s odborníčkou a zistite, čo vám telo hovorí.