Michaela Birkusová

Moje meno je MICHAELA a výživou, jedlom, diétami, zdravotnými problémami a všetkým s tým súvisiacim sa venujem už 16 rokov. Najprv ako amatér-nadšenec, potom neskôr, keď moja druhorodená dcéra dostala anafylaktickú reakciu z potravín, som sa do problému zahĺbila viac. Absolútne najviac ma téma ZDRAVEJ VÝŽIVY pri rôznych zdravotných obmedzeniach pohltila v roku 2018, keď som sa pokúšala pomôcť svojmu super citlivému tráveniu. Klopkala som od dverí k dverám, vysvetľovala o svojich ťažkostiach s hnačkami, bolesťami brucha, nafukovaním, priberaním, únavou, apatiou, migrénami a jediné, čo som sa dozvedela, bola „pravdepodobná“ diagnóza syndrómu dráždivého čreva. Lebo „inak ste, milá pani, úplne v poriadku.“ (cit.)

Pustila som sa do samoštúdia, hľadala som pomoc pre moje telo a ako sa mi stav postupne zhoršoval, bola som prinútená študovať PROBLÉM S TRÁVENÍM do hĺbky, odborne a narazila som opäť na moju amatérsko-nadšeneckú tému: výživu.

VÝŽIVA, ako hovoril slávny a často citovaný Hippokrates, je liekom pre naše telo. Len musíme vedieť, ako ju správne vybrať, čo jesť, čomu sa vyhýbať a ako si vyskladať jednotlivé chody tak, aby sme z nich vyťažili čo najviac.

Preto som sa stala AKREDITOVANOU VÝŽIVOVOU TERAPEUTKOU, zabsolvovala som mnoho odborných školení a vzdelávam sa stále ďalej.

Špecializujem sa na

úpravu stravovania pri zdravotných problémoch či už s trávením, alebo aj iných chronických, či autoimunitných ochoreniach.

Pracujem s lowFODMAP diétou a manažmentom pacientov s IBS (syndróm dráždivého čreva) IBD (Crohnová choroba, ulcerózna kolitída), rôzne intolerancie, alergie a iné ochorenia tráviaceho traktu.

Každý stravovací plán je VYROBENÝ NA MIERU, presne podľa toho, čo Vaše telo potrebuje, čo toleruje, čo môže. Do svojej práce vkladám samú seba, svoje vedomosti, profesionalitu, skúsenosti a aj kreativitu.

KAŽDÝ RECEPT, ktorý doporučujem MÁM ODSKÚŠANÝ, stále ich inovujem, upravujem a dolaďujem. Aby bola terapia úspešná, každému klientovi pripravujem aj suplementačný protokol ušitý na mieru jeho potrebám.

Poďme spolu zdolať Váš osobný Mount Everest!

13:30 - 13:50

21.5.2022 Prednášky Košice 2022

Diskusia: Správna výživa v rôznych fázach menštruačného cyklu

16:30 - 17:30

21.5.2022 Prednášky Košice 2022

Koučingové kruhy

Počas jednej hodiny sa vám budú venovať špecialisti, kouči a lekári.

V úzkom kruhu si budete môcť prebrať témy, ktoré vás zaujímajú.

Kapacita jedného kruhu je 10 žien + lektorka/lektor.

Rezervácie miesta tu: Koučingové kruhy

Lektorky:

Mgr. Zuzana Šofraneková: "Prvý krok k zmene - ako na správne nastavenie mysle"

Mgr. Martina Magic, KcS: "Ako nás myseľ sabotuje" (Ako posilniť sebavedomie bez straty času a energie)

Ing. Monika Mihoková, BCTC: „Otvor svoju myseľ!“
(Uvedom si svoj potenciál a svoje vnútorné možnosti, ako môžeš dosiahnuť svoje sny s ľahkosťou a hravosťou v štyroch jednoduchých krokoch.)

Michaela Birkusová: “Moje trávenie nefunguje tak ako by malo. Čo s tým?”