Potrebujete mať doma kyslíkový koncentrátor?

Neviete, čo si pod týmto pojmom vlastne predstaviť? Ide o prístroj, ktorý primárne slúži ako generátor kyslíka. Kyslíkový koncentrátor sa využíva najmä v nemocniciach a pri liečbe respiračných ochorení. Vedeli ste však, že ho môžete mať aj doma?

Od detstva sa učíme o dôležitosti kyslíka. Kyslík je pre správne fungovanie nášho organizmu nevyhnutný. Aj preto sa využíva v rôznych medicínskych a estetických procedúrach. Oxygenoterapia je len jednou z možností, pri ktorej viete využiť kyslíkové koncentrátory.

V čom je kyslíkový koncentrátor nápomocný?

  1. Využijete ho v rámci oxygenoterapie

Už spomínaná oxygenoterapia je liečebnou metódou, ktorá sa využíva predovšetkým na uvoľnenie a regeneráciu prostredníctvom zvýšeného príjmu kyslíka. Ak máte pravidelné problémy s imunitou, môžete skúsiť na pravidelnej báze vdychovať zvlhčený kyslík. Telo sa tak bude čistiť od toxínov, zefektívni sa látková výmena a dôjde k prekrveniu tkanív.

  1. Využijete ho, ak trpíte rôznymi respiračnými ochoreniami

S kyslíkovým koncentrátorom sa stretnete aj v kúpeľoch zameraných na liečbu astmy alebo alergií. V prípade, že aj vy trpíte podobnými ochoreniami, tento prístroj vám môže pomôcť zlepšiť kvalitu dýchania.

Ak vás zaujali koncentrátory, ďalšia zdravotnícka technika alebo rehabilitačné prístroje, prezrieť si ich môžete na portáli Zdravotnatechnika.sk.

  1. Využijete ho, ak sa potrebujete uvoľniť

Nie nadarmo sa ľudia chodia von „vydýchať“. Aj niečo také obyčajné ako kyslík vie upokojiť a znížiť pocit stresu. Ak máte problémy so zvládaním stresu, pričom pocit únavy neustupuje, koncentrátor by vám mohol pomôcť. Táto terapia je bezpečná, no neodporúča sa každému. Neváhajte sa preto najprv poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Rôzne zdravotnícke prístroje na Slovensko expeduje napríklad firma KRÁSNÝ-ZT sro.

Zdroj obrázka: Jade ThaiCatwalk / Shutterstock.com

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články