3 nápady na elegantné štylizácie pre pánov

Na prvý pohľad sa zdá, že pánska móda je oveľa menej vychytená ako dámska. Možno to tak bolo v minulosti, ale teraz si muži môžu dovoliť voľnosť pri dokončovaní svojich štylizácií. Samozrejme, ťažko nesúhlasiť s tvrdením, že len máloktorý outfit prekoná elegantnú jednoduchosť obleku, no to neznamená, že sa neoplatí hľadať nové inšpirácie. Nižšie uvádzame 3 nápady na štylizácie v rôznych odtieňoch mužskej elegancie, ktoré budú dobre fungovať v zimnom období.

Večerná pohoda

Tento look ocenia muži, ktorí hľadajú set na strávenie večera v spoločnosti priateľov alebo kolegov z práce. Business casual je spojením elegancie s trochou voľnosti, ktorá nám umožní zažiariť prakticky kdekoľvek. Základom tejto štylizácie je biela košeľa, odkazujúca k formálnejšiemu outfitu. Perfektnou voľbou bude strih s úzkymi chlopňami. V móde je slim fit štýl, ktorým zoštíhlime našu postavu. Skvelou voľbou bude elegantná, modrá bunda imitujúca svojim strihom sako, ktorá v sebe snúbi štýl a praktickosť. V kombinácii so svetlou košeľou získame kombináciu priťahujúcu zrak, ktorá však prílišným kontrastom nebude príliš nápadná. Vypasované, béžové nohavice by mali byť obojstranne „uzavreté“ tmavšími akcentmi v podobe hnedého opasku a kožených poltopánok. Náramkové hodinky sú veľmi vítané.

Štýl priamo z Ostrovov

Módne, jednotné štylizácie béžovej alebo hnedej farby sú skvelým spôsobom na zimný outfit. Ak Vás total look neoslovuje, oblečenie pokojne rozbijete sivou, tmavo vínovou alebo tmavomodrou farbou. Pamätajte, že béžová alebo sivá neznamenajú nudu Práve naopak. Obrovské množstvo odtieňov nám dáva slobodu pri vytváraní štylizácií. Ale od čoho začať? Základ outfitu bude tvoriť béžový alebo sivý rolák. Navrch sa oplatí pridať tmavomodré sako s jemným károvaným vzorom – je dobré zvoliť model so širšími chlopňami. Nohavice tmavšieho tónu by mali dobre priliehať k telu, aby opticky pridali centimetre a zdôraznili širokú líniu ramien. Najlepšie pánske čižmy na zimu k takejto štylizácii budú hnedé kožené poltopánky alebo čierne Chelsea čižmy Získame voľnú štylizáciu, ktorá spája súčasnú slobodu s mužskou eleganciou, ktorou boli známe filmové hviezdy ako Steve McQueen alebo Clint Eastwood.

Dokonalá čierna

Čierny total look v kombinácii s oblekom je kombináciou pre odvážnych mužov, ktorí sa neboja prelomiť štandardy. Skladanie outfitu začíname prirodzene od výberu saka a nohavíc. Oplatí sa zamerať na slim fit strih, ktorý zvýrazní vyšportovanú stavbu tela. V prípade obleku je najlepšou ozdobou naše telo a oplatí sa túto prednosť využiť. Úzke chlopne saka a úzke nohavice sú základom takejto štylizácie. Aby sme si opticky pridali centimetre, musíme siahnuť po úzkej kravate v odtieni podobnom saku. Košeľa by mala byť o odtieň alebo dva svetlejšia ako oblek, no nie natoľko, aby vytvorila kontrastný efekt – ak sme zvolili lesklý oblek, košeľa by mala byť matná. Prijateľnou odchýlkou od jednotnej štylizácie môže byť bordová kravata, ktorá zvýrazní silu charakteru. Čierne, naleštené topánky, opasok a ponožky v rovnakej farbe sú poslednými prvkami nášho outfitu.

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné články