Osvedčený postup pred spaním: odborníci sa dohodli na šiestich kľúčových krokoch, ako uspať deti

Čistenie zubov, čítanie a vyhýbanie sa obrazovkám sú sú základné zásady, ktoré sú základnými radami a oplatí sa ich dodržiavať. 

Je to “svätý grál rodičovstva”: vedecký konsenzus o dokonalej večernej rutine pre tie malé deti, ktoré objavia nepotlačiteľnú túžbu po živote práve v okamihu, keď slabne denné svetlo a periny (by ich mali) priťahovať.

Štúdia o jedinom pláne, ktorý skutočne záleží na rodičoch detí vo veku od dvoch do ôsmich rokov, financovaný Radou pre lekársky výskum, určila šesť kľúčových cieľov a bodovací systém, ktorý, keď večierky opäť klesnú do anarchie, označuje fázy, ktorým rodičia chýbajú.

Emocionálna inteligencia a jej význam v živote dieťaťa

Podľa 59 odborníkov z Veľkej Británie vrátane psychológov, zubných lekárov, odborníkov na verejné zdravie a ďalších odborníkov z oblasti školstva, zdravotníctva a výskumu spánku musí vedecky definovaný režim „najlepšej praxe“ pred spaním obsahovať: 

  1. Čistenie zubov pred spaním
  2. Časová dôslednosť chodenia do postele.
  3. Čítanie kníh pred spaním
  4. Vyhýbajte sa jedlu / nápojom pred spaním
  5. Nepoužívajte elektronické zariadenia pred spaním
  6. Praktizujte spoločné upokojujúce aktivity vrátane kúpania, sprchovania a rozprávania sa

Aké jednoduché, že? Robíme to však ako rodičia skutočne dôsledne?

Detské večery môžu byť pre rodičov jednnou z najstresujúcejšich časti dňa. Nedávny americký výskum zistil, že deti s nekonzistentným spánkovým režimom majú vyšší percentil indexu telesnej hmotnosti (BMI). A odborníci a spánkové charity uviedli, že koronavírusová kríza ešte viac narúša spánkové vzorce tým, že zvyšuje úzkosť detí a narúša predtým zavedené postupy.

Všetko, čo chcete vedieť o dojčení – ZDARMA záznam z webinára

„Všetky aktivity okolo spánku sú dôležité pre vývoj a blaho detí,“ uviedol Kitsaras. „Ale z hľadiska širokého spektra aktivít pred spaním považovali odborníci za najdôležitejšie pamätať si každú noc čistenie zubov. 

„Medzi nedostatočnými postupmi ústnej hygieny a zubným kazom u detí a dospelých existujú silné väzby. U detí môže kaz v ranom detstve viesť k vyššiemu výskytu zubných chorôb v neskoršom veku a v niektorých prípadoch môže neošetrený kaz v detstve viesť k extrakciám v celkovej anestézii, čo spôsobuje ďalšie problémy deťom a rodičom.

„Umývanie alebo sprchovanie sa každý večer pred spaním by na druhej strane mohlo byť pre rodiny bežnou praxou, ale odborníci to považovali skôr za súčasť širšej strechy interakcií medzi rodičmi a rodičmi, než za samostatnú prax, na ktorú sa musíme osobitne zamerať. “

zdroj: https://www.theguardian.com/

 

Zdieľať článok:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné články